BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

Përse Rama i largoi nga postet e larta drejtuese disa nga emrat më të votuar në PS? Aktivistja e njohur del me deklaratën e fortë: I ndëshkoi pasi...

Përse Rama i largoi nga postet e larta drejtuese disa nga emrat më

Aktivistja Brizida Gjikoni e sheh si një shenjë emancipimi faktin që qeveria ‘Rama 3’ përbëhet nga 12 femra dhe vetëm 5 meshkuj.

“Dje ditë e shënuar për gratë shqiptare në historinë e tyre. Të kesh gati 70% të qeverisë të përbërë nga femra është lajm shumë i mirë. Kjo valë emancipimi për gruan shqiptare ka përcjellë vetëm mirë. Rama tha se nuk është ideja ime për të bërë një model të emancipuar grash, por gjeta vendin e duhur në kohën e duhur. Emancipimi për mua është pikë kyçe. Për mua është arritje e madhe”, tha Gjikondi.

Me ndarjen e pozicioneve Gjikondi tha se Rama ka ndëshkuar ata që nuk kanë punuar për partinë por për interesa personale. Sipas saj këto kanë qenë mesazhe se kush punon për partinë vlerësohet. Këtu përmendi edhe Taulant Ballën, i cili u “zhvesh” nga postet e rëndësishme që mbante në parti ndonëse doli më i votuari në zgjedhjet e 25 prillit.

“Rama ka ndëshkuar me heshtje me pozicionime të reja ose me pozicionime dhe rehabilitime të gjithë ata që nuk kanë punuar për partinë por për vete. Kam përshtypje se këtu duhet të fokusohej, te pjesa e përulësisë te pjesa e të punuarit në grup dhe për partinë, dhe kjo është filozofia e Ramës. Në disa qarqe ka pasur orientim të votës nga drejtuesi politik i qarkut. Se kanë kuptuar mesazhin që duhet të punojmë fortë për PS”, tha Gjikondi.

Më të lexuarat