BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x

Politike

“Përse SPAK hesht para këtyre fakteve?”/ Gazetari i njohur nuk lë gjë pa nxjerrë: Ja si e nisi Ilir Meta me 60 mijë euro kredi dhe përfundoi me vilën tek Gjiri i Lalzit!

“Përse SPAK hesht para këtyre fakteve?”/ Gazetari i njohur

Gazetari investigativ Adriatik Doçi foli mbrëmjen e djeshme lidhur më çështje si korrupsioni, tenderat dhe koncesionet dhe si kanë vijuar ato në vendin tonë.

Ai kërkoi nga SPAK që të hetonte këto raste ku politikanët blinin prona me vlera marramendëse nga hiçi dhe tregoi rastin e Ilir Metës që nisi me një apartament në Golem të ndërtonte pallat e të blinte një vilë luksoze si ajo ën Gjirin e Lalzit.

"Le të marrim vilën e Ilir Metës, që e ka bërë në Gjirin e Lalëzit, ku sot nuk kemi një faturë se sa kushton ajo vilë. Në vitin 2003 ka blerë 60 mijë dollarë me kredi tek banka-italoshqiptare atëherë dhe ka blerë një vilë në Golem të Kavajës. Këtë vilën pas 3 vitesh e shet 300 mijë euro. Me këto dhe një kredi merr një apartament 400 mijë euro tek Rruga e Barrikadave. Blen tokën pastaj ku ka ndërtuar dhe pallatin. Me të shitur hyrje aty merr mbi 1 milion euro. Pastaj pretendon që një pjesë të dyqaneve aty i ka shkëmbyer me vilën në Gjirin e Lalzit. Por vetëm pjesa e palmave jashtë e tejkalon vlerën e dyqaneve. U bë dhe një reportazh atëherë për vilën, një nga gabimet e Kryemadhit, ku ra në sy luksi i jashtëzakonshëm. Kur nisi diskutimi për Reformën në Drejtësi reportazhi u zhduk, nuk është më. Nëse SPAK hesht para këtyre fakteve ky është modeli i pandëshkueshmërisë në Shqipëri. Do vazhdojmë të merremi me peshq të vegjël. SPAK le ta verifikojë kush janë ata që paskan vila luksoze në Dhërmi, Gjirin e Lalzit, në Palasë apo kudo”, u shpreh Doçi.

Më të lexuarat