BREAKING NEWS

Çfarë po synon presidenti me 2 marsin? Kreshnik Spahiu zbulon skenarin e Metës për rrugëtim të ri në politikë

Çfarë po synon presidenti me 2 marsin? Kreshnik Spahiu zbulon
x

Politike

Përsëritet historia/ Me lule në dorë, Rama shfaqet përkrahë familjarëve të 4 të vrarëve të 21 janarit (FOTO)

Përsëritet historia/ Me lule në dorë, Rama shfaqet

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga familjarët e të vrarëve në 21 janar ka zhvilluar sot homazhe në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku mbetën 4 viktima.

Homazhet në kujtim të viktimave të 21 janarit bëhen me rastin e 8-vjetorin e vrasjes së Ziver Veizit, Faik Myrtajt, Hekuran Dedës dhe Aleks Nikës.

Në 8-vjetorin e ngjarjes së 21 janarit, familjarët e Ziver Veizit vazhdojnë të apelojnë për drejtësi.

525 mijë euro u ndanë me vendim qeverie për secilën nga 4 familjet e të vrarëve, ndërsa Garda e Republikës paditi ish-drejtuesit e saj për vrasjet.