BREAKING NEWS

Publikohen pamjet e frikshme nga aksidenti ku humbi jetën shefi i policisë bashkiake

Publikohen pamjet e frikshme nga aksidenti ku humbi jetën shefi i
x

Politike

Pesë orë në mbledhjen e kryesisë së PS-së, Fatmir Xhafaj zbardh prapaskenat

Pesë orë në mbledhjen e kryesisë së PS-së, Fatmir

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj zbulon detaje nga mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste që zgjati mëse pesë orë.

Xhafaj thotë se përmbajtja dhe mënyra e debatit nga diskutantët ishte një konfirmim për vlerat demokratike të institucioneve të PS-së.

“Sot zhvilluam një mbledhje kryesie. Zgjati si rrallëherë, plot 5 orë! Përmbajtja dhe mënyra e debatit të zhvilluar - një konfirmim i vlerave demokratike të institucioneve të Partisë Socialiste. Realizëm, përgjegjshmëri në vlerësimin e situatës dhe për rrugën që do ecim, nga të gjithë diskutantët. Çdo gjë në interes të vendit dhe në shërbim të njerëzve. Ishte një ndër mbledhjet më të mira të viteve të fundit në këtë lloj formati. PS mbetet një vlerë e çmuar demokracie, stabiliteti e reformimi në këtë vend”, shkruan Xhafaj në rrjetet sociale.