BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Politike

Petrit Vasili i sulmon ashpër: Nuk i dëgjoj apelet e ndërkombëtarëve

Petrit Vasili i sulmon ashpër: Nuk i dëgjoj apelet e

Ish-deputeti Petrit Vasili është shprehur se nuk i interesojnë aspak apelet e bëra nga ndërkombëtarët për dhunën në protestë drejtuar kjo 2 krerëve të opozitës Kryemadhi dhe Basha.

“Nuk i kam dëgjuar këto apele sepse ne kemi në themel të konfliktit votën e lirë dhe të ndershme. Unë ndërkombëtarët nuk i dëgjoj më nëse nuk i kërkon Prokurorisë për dosjen 339 apo dhe dosjet e tjera të bëra publike. Kemi dhe histori të tjera korrupsioni të cilat kanë përfshirë dhe SHBA-të. Sa i përket dhunës, dua të them se Sahit Dollapi është rrahur në mes të rrugës, i pambrojtur,” tha Vasili në Fax News.