Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Petrit Vasili i sulmon ashpër: Nuk i dëgjoj apelet e ndërkombëtarëve

Postuar: 15/05/2019 - 18:18

Ish-deputeti Petrit Vasili është shprehur se nuk i interesojnë aspak apelet e bëra nga ndërkombëtarët për dhunën në protestë drejtuar kjo 2 krerëve të opozitës Kryemadhi dhe Basha.

“Nuk i kam dëgjuar këto apele sepse ne kemi në themel të konfliktit votën e lirë dhe të ndershme. Unë ndërkombëtarët nuk i dëgjoj më nëse nuk i kërkon Prokurorisë për dosjen 339 apo dhe dosjet e tjera të bëra publike. Kemi dhe histori të tjera korrupsioni të cilat kanë përfshirë dhe SHBA-të. Sa i përket dhunës, dua të them se Sahit Dollapi është rrahur në mes të rrugës, i pambrojtur,” tha Vasili në Fax News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 23:30

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet.

Postuar: 26/05/2019 - 22:59

Ish- ministri,Ylli Manjani nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook nuk i ka kursyer iron

Postuar: 26/05/2019 - 22:10

Mediat greke kanë komentuar publikimin e fotove të Ramës duke konsumuar drogë nga Sali Berishës n

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax News ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte ma

Postuar: 26/05/2019 - 20:10

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka refuzuar propozimin e Kosovës, që Arbër Abazi të emër

Postuar: 26/05/2019 - 19:35

Kryetari demokrat, Lulzim Basha, reagoi sërish për protestën e ditës së shtunë.

Postuar: 26/05/2019 - 18:53

Presidenti Ilir Meta ka vizituar sot Tropojën, ku edhe ka marrë pjesë në Festivalin e Parë Mbarëk