Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Petrit Vasili 'lëshon gjuhën', kërcënon dhe degjeneron në fjalor rruge

Postuar: 11/01/2019 - 11:52

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka 'lëshuar gjuhën' kundrejt kryeministrit Edi Rama, pas përleshjes se studentëve me policinë në ambientet e universiteteve.
 
"Mbahu kryeminister se u shkëlyve fare. U lëshove krejt. U hape i gjithi. Mbete gjithë jetën vrimave.
 
Mbete gjithë jetën o pas menderes së horrave ose të policisë", shkruan Vasili.
 
Sipas tij vetëm një kryeministër mund ta bëjë edhe universitet edhe polici.
 
Postimi i plotë:
 
Edi Rama polici i shqyer i universiteteve.
 
Mbahu kryeminister se u shkelyve fare.
U leshove krejt.
U hape i gjithi.
Mbete gjithe jeten vrimave...
Mbete gjithe jeten o pas menderes se horrave ose te policise.
Te hengri frika a lumemadh.
Edhe universitet edhe polici vetem nje fishkellime kryeminister mund ta beje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 14:07

Dy ditë më parë emisioni ‘Top Story’ ngriti akuza ndaj disa zyrtarëve të lartë në vend për plagjiaturë në doktoraturat e tyre, një ndër ta ishte edhe kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Postuar: 18/01/2019 - 13:35

Kuvendi i Shqipërisë përmes një njoftimi për mediat ka bërë me dije se të hënën e 21 janarit do t

Postuar: 18/01/2019 - 13:24

Në fund të dhjetorit, kur pak kush e priste, Edi Rama njoftoi tetë ndryshime në kabinetin qeveris

Postuar: 18/01/2019 - 13:14

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me studentët ka deklaruar se qeveria s’mund të merret p

Postuar: 18/01/2019 - 12:52

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka folur sot për debatin që ka lindur për korrigjimin e kufij

Postuar: 18/01/2019 - 12:34

Kryeministri Edi Rama  nga prezantimi i “Paktit për Universitetin”, ka edhe një

Postuar: 18/01/2019 - 12:33

Një studente është shprehur skeptike përballë kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, lidhur me