BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Politike

Petro Koçi: Ilir Meta si Putini, ai dhe LSI të frikësuar nga euroamerikanët

Petro Koçi: Ilir Meta si Putini, ai dhe LSI të frikësuar nga

Zv/ministri i Mbrojtjes, njëherësh drejtuesi i PS njësia 6 Kombinat, Petro Koçi ka komentuar sjelljen e presidentit Ilir Meta, i cili ka dalë kundër vendimit të Partisë Socialiste dhe opozitës parlamentare për hapjen e listave, ndryshime këto që u miratuan më 30 korrik me 106 vota në Parlament.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, zoti Koçi teksa e quan kreun e shtetit se i ngjan presidentit rus, Vladimir Putin, thekson se presidenti Ilir Meta dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë të frikësuar nga euroamerikanët.

"Putini i LSI eshte shqetesuar nga "hipokrizia" e imperializmit euroamerikan", shkruan zv/ministri i Mbrojtjes, njëherësh drejtuesi i PS njësia 6 Kombinat, Petro Koçi.