BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

“Petro Koçi nuk po i shërben askujt, por...”, Arben Malaj del me deklaratën e fortë: SPAK do ta pyes edhe për Ramën!

“Petro Koçi nuk po i shërben askujt, por...”, Arben

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar për përplasjet e ditëve të fundit mes socialistëve të Fierit, pas denoncimit të Petro Koçit për tendera korruptivë.

Teksa Petro Koçi është thirrur nga SPAK, Malaj paralajmëron se deputeti i zgjedhur i PS-së në Fier do të pyetet edhe për akuzat e tij publike kundër Ramës.

Sipas Malajt, Petro Koçi po na dëshmon se nuk po i shërben askujt, vetëm taksapaguesve shqiptarë dhe shpreh mirënjohjen e tij të madhe.

“SPAK pritet ta pyes Petron edhe per akuzen publike "Nhe oallate. Nje kolegë  nga Fieri me thote se meqenese SPAK po heton korrupsioni gjate  tranzicionit, do ta pyes ish kryetarin e Partise se Socialisteve  te Vertete ( PSV91) edhe per akuzat e tij  publike  kunder Rame si :

"Nje pallatë - Një votë", dhe per korruptimin partiak nepermjet sistemit t  "Votuesve një përdorimësh" ne kongreset e Rilindjes.

Kjo do te  vertetoi se Petro nuk po I sherben askujt por por  vetem taksapaguesve fierake, shqiptare dhe nderkombetare!

Pavaresisht nga hezitimi i disa  socialisteve  nga Fieri -  Petro e meriton  mirenjohjen per sensibilizimet mediatike.

Fundjave shplodhese”, shkruan Arben Malaj.

“Petro Koçi nuk po i shërben askujt, por...”, Arben

Më të lexuarat