BREAKING NEWS

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top Channel: Janë ndihmuar nga persona të tjerë

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top
x
BREAKING NEWS

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do të përvëlojnë politikën shqiptare: Shumë shpejt do të ketë lëvizje të forta

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja lëvizja e autorëve para se të qëllonin

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja
x
BREAKING NEWS

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të natës", Berisha tregon të vërtetat e thirrjes së kandidatëve në SPAK : U zgjodhën nga padrino i mafies më të fuqishme në Europë

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas mesnate: Ka lidhje me...

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas
x
BREAKING NEWS

Sulmi i rëndë ndaj Top Channel/ Gazetari i njohur reagon me tone të ashpra: Ministri Bledi Çuçi duhet të vendoste gishtin

Sulmi i rëndë ndaj  Top Channel/ Gazetari i njohur reagon me tone
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon analisti dhe tregon arsyen e vërtetë të përçarjes së PD-së

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor i jep goditjen e radhës Berishës

Kolegji Zgjedhor i jep goditjen e radhës Berishës
x

Politike

Petro Koçi: Të moshuarit i përdorin për mbulim shumë të korruptuar

Petro Koçi: Të moshuarit i përdorin për mbulim shumë

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi ka reaguar sa i takon rastit të një të moshuare që rezulton ‘milionere’ nga skema e evazionit fiskal me inceneratorët. Përmes një statusi në rrjetet sociale, ligjvënësi Koçi shprehete se të moshuarit i përdorin për mbulim shumë të korruptuar.

“Po degjoj kete historine e perdorimit te te moshuarve 90 vjecare ne aferat e evazionit fiskal te inceneratoreve. Nuk di sa e vertete eshte. Por jam i sigurte qe kete taktike mund ta kene perdorur gjeresisht shume pelivane te korruptuar. Prandaj institucionet dhe gazetaria investigative duhet t'i hyjne me qilizem kesaj historie. Dhe ne Fier thuhet qe ka biznese te korruptuarish qe parate e fituara ne detyra shteterore investohen nepermjet te afermish nganjehere ne moshe pleqërie”, shkruan Koçi.

Më të lexuarat