Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Petro Koçi tregon për skenarët rusë të opozitës: Flasim për gjëra konkrete

Postuar: 15/03/2019 - 22:45

Zv/ ministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka deklaruar se skenari i opozitës shqiptare është në përputhje me interesat ruse.

"Nuk është retorikë, por analizë e zhvillimeve në rajon ku pas ka qenë Rusia. Nëse flasim për gjëra konkrete duhet të flasim me institucionet, por kemi deklarata të rëndësishme nga persona të rëndësishëm që ose janë pjesë e NATO-s ose SHBA, që janë shprehur se Rusia po mbështet forca destruktive në rajon.

Shqipëria është pjesë e rajonit. Të gjitha këto elementë duhen lexuar me kujdes. Indirekt ka forca që janë të lidhura. Ka akuza për financimin e PD-së. Një nga faktorët që mbështet këtë situatë është një faktor i jashtëm. Motivi që e çon PD-në dhe LSI-në në këtë veprimtari është paaftësia për të pranuar realitetin elektoral, që do i çojë në një tjetër humbje. Ajo që po bën opozita është në përputhje me interesat ruse. Pozitat e Bashës janë shumë të rrezikuara. PD-ja është kthyer në repart paramilitar jo më parti" tha ai. Gjithashtu Koçi shtoi se 'dy parti kanë menderosur zgjedhjet, PD-ja me dru zjarri dhe LSI-ja me blerje votash",  tha Koçi në emisionin 'Repolitix'

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 23:30

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashkiaku i dale nga zgjedhjet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri.

Postuar: 23/08/2019 - 23:25

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa par

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa