BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x
BREAKING NEWS

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror rus lëshon paralajmërimin e frikshëm: “Armagedon-i” mund të jetë afër! Raketat bërthamore do godasin Londrën dhe New York-un nëse preket...

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror
x

Politike

“Piloti po punon kamerier se e pushuat për arsye politike”/ Flamur Noka plas deklaratën e fortë, i kthehet keq Niko Peleshi (REPLIKAT)

“Piloti po punon kamerier se e pushuat për arsye politike”/

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi është thirrur në Komisionin e Sigurisë për të raportuar mbi situatën e zjarreve në vend.

Ndër të tjera, deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i tha ministrit se një pilot që ai e njeh personalisht është pushuar nga puna për arsye politike dhe tani punon kamerier.

Peleshi e mohoi një gjë të tillë. Ministri u shpreh se nuk mund të bëhet politikë me pilotët, pasi trajnimi i tyre kërkon kohë.

“Të përgatisësh një pilot do të paktën dy vjet. Janë të fundit që mund të bësh politikë me pilotët nga një parti. Ne po përgatisim 12 pilotë. Tetë prej dyte janë të dipl0muara. Katërt të tjerë janë duke bërë orët 3 fluturimit. Nga ata që ju përmendët rreth gjysma e tyre janë në punë. Nuk është pushuar ndonjë se s’ka qenë socialist. Nuk ka pushime nga puna pilotësh për arsye politike. Pilot nuk të bën dot tesera e partisë”, tha Peleshi.

Më të lexuarat