BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x

Politike

“Piloti po punon kamerier se e pushuat për arsye politike”/ Flamur Noka plas deklaratën e fortë, i kthehet keq Niko Peleshi (REPLIKAT)

“Piloti po punon kamerier se e pushuat për arsye politike”/

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi është thirrur në Komisionin e Sigurisë për të raportuar mbi situatën e zjarreve në vend.

Ndër të tjera, deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i tha ministrit se një pilot që ai e njeh personalisht është pushuar nga puna për arsye politike dhe tani punon kamerier.

Peleshi e mohoi një gjë të tillë. Ministri u shpreh se nuk mund të bëhet politikë me pilotët, pasi trajnimi i tyre kërkon kohë.

“Të përgatisësh një pilot do të paktën dy vjet. Janë të fundit që mund të bësh politikë me pilotët nga një parti. Ne po përgatisim 12 pilotë. Tetë prej dyte janë të dipl0muara. Katërt të tjerë janë duke bërë orët 3 fluturimit. Nga ata që ju përmendët rreth gjysma e tyre janë në punë. Nuk është pushuar ndonjë se s’ka qenë socialist. Nuk ka pushime nga puna pilotësh për arsye politike. Pilot nuk të bën dot tesera e partisë”, tha Peleshi.