Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pjerin Ndreu: Vetting në politikë pa drejtësi të pastruar nuk ka si të ketë

Postuar: 11/09/2018 - 16:28

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu ka reaguar për iniciativën e Partisë Demokratike për Vettingun në Politikë.

Ndreu shprehet se Reforma ne Drejtësi dhe ngritja e SPAK janë e vetmja garanci per vetting të thelluar në politike.

Postimi i plotë në rrjetet sociale

Reforma ne Drejtesi dhe ngritja e SPAK jane e vetmja garanci per vetting te thelluar ne politike. 

Cdo manover tjeter eshte tentative per ti shpetuar ndeshkimit.

 Vetting ne politike pa drejtesi te pastruar nuk ka si te kete!

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 10:20

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se vala e arrestimeve maqedonase do të mbërrijë së shpejti edhe në Shqipëri.

Postuar: 15/11/2018 - 10:10

Vendet partnere kanë përshëndetur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi bandën e

Postuar: 15/11/2018 - 10:00

Ndërkombëtarët kanë rritur presionin ndaj presidentit Ilir Meta sa i takon debatit për emërimin e

Postuar: 15/11/2018 - 09:09

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ka reaguar sërish pas protestës mbrëmjen

Postuar: 15/11/2018 - 08:47

Ditën e djeshme u përmbush amaneti i fundit i shkrimtarit, publicistit, politikanit të shquar Mid

Postuar: 15/11/2018 - 08:46

Dihet se politikanët lëvizin me automjete të shtrenjta dhe se Kuvendi i Shqipërisë do të shpenzoj

Postuar: 15/11/2018 - 08:30

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur me publikimin e një video të pamjeve nga Shkodra,