BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Politike

“Plan për të na kapur gafil”, kryeministri Rama zbulon mesazhin që i dërguan dje pas bllokimit të Aeroportit të Rinasit: A e kuptoni se çfarë janë në gjendje të bëjnë këta?

“Plan për të na kapur gafil”, kryeministri Rama zbulon

Kryeministri Edi Rama mbajti sot një qëndrim terpër të ashpër për bllokimin e Aeroportit të Rinasit,. Ndër të tjera Rama zbuloi se dje ka marrë një mesazh nga një qytetar nga Vlora, i cili kishte gruan me tumor dhe prej orësh priste në aeroport.

“Duke ndaluar lëvizjen e parasë, duke ndaluar edhe të sëmurët. Unë kam pasur dje mesazhe. Një mesazh nga një qytetar nga Vlora, i cili më thoshte kam gruan me tumor, jam në aeroport, kam nesër në mëngjes takimin e radhës me mjekët, dhe po humba takimin më duhet të pres një muaj. A e kuptoni se çfarë janë në gjendje të bëjnë këta, një plan i menduar me ditë, duke menduar se ne do kapemi gafil. Duke menduar se kontrollorët janë strukturë e posaçme që nuk zëvendësohen kollaj.”, tregoi Rama.