BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Politike

Plas debati në studio/ Ministrja Denaj reagon ashpër ndaj ekspertit: Mos bëj zhurmuesin

Plas debati në studio/ Ministrja Denaj reagon ashpër ndaj ekspertit:

Eksperti i ekonomisë i Neritan Sejamini ka debatuar ashpër me ministren Anila Denaj.

Denaj gjatë debatit u shpreh se po keqinformon publikun.

Pjesë nga debati:

Sejamini: Keni privatizuar të gjithë laburatorët. Të gjithë laburatorët i keni çuar te privati.

Denaj:  Bëhet fjalë për outsorse, e njihni si koncept?

Sejamini: Ti po thua të privatizojmë publikun. Çfarë po thua? Keni firmosur një konçension për laburatorët Covid. Koncensioni e mban mbyllur laburatorin dhe në shkojmë te private e paguamë 120 euro për test.

Denaj: Konçensioni nuk është as i ministres dhe as i qeverisë. Kjo është për të bërë zhurmuesin. Të mos e keqinformojmë publikun.

Sejamini: A mbahet i mbyllur laburatori?

Denaj: Se kam atë informacion unë.

Më të lexuarat