Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plas debati/ Tom Doshi e Sterkaj i ankohen Ramës, kryeministri: Uluni bashkë siç ulem unë me Metën dhe Berishën

Postuar: 20/09/2019 - 15:38

80% e drejtorëve të Bashkive në qarkun e Shkodrës do të largohen nga puna. Ka qenë ky urdhri i kryeministrit Edi Rama gjatë mbledhjes që kreu i qeverisë ka zhvilluar me drejtues të rajonit të Veriut në Velipojë. Mëshet se Rama ka kërkuar largimin e tyre në varësi të vlerësimit të performancës dhe institucioneve me varësi nga qendra.

Gjithashtu janë zbardhur edhe debatet në këtë mbledhje. Mësohet se gjatë mbledhjes Tom Doshi dhe Paulin Sterkaj i janë ankuar kryeministrit Edi Rama për emërimet e drejtorëve në Shkodër duke thënë se nuk janë pyetur nga deputetët Senida Mesi dhe Luan Harusha për emërimin e drejtorëve të rinj.

Rama i ka kërkuar të dy palëve që të ulen bashkë, duke thënë se kur ai ulet me Metën dhe Berishën, pse ata nuk ulen me njëri-tjetrin?

"Pse nuk uleni bashkë? Tomën e kemi aleat. Sterkaj është i Malësisë së Madhe por ka të drejtë të jap mendim për drejtorët rajonalë. Kur unë ulem me Ilir Metën dhe Sali Berishën, ju pse nuk uleni me njëri tjetrin të flisni?", mësohet të jetë përgjigjur Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 16:41

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar sot se më këtë veprimtari qytetareve nuk i mbetet gjë tjetër vetëm tre mundësi.Sipas Metës me këtë kapje të drejtësisë, qytetareve u mbetet ose të kapin armët, ose të bëhën në skllevë

Postuar: 15/11/2019 - 16:35

Presidenti Ilir Meta, ndonëse kishte njoftuar se konferenca e jashtëzakonshme do të zhvillohej në

Postuar: 15/11/2019 - 16:25

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar deklaratën e fortë se “me një dekret mund të shpërndajë par

Postuar: 15/11/2019 - 16:22

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka deklaruar se publikimi i betimit në Fletoren

Postuar: 15/11/2019 - 16:12

Presidenti Ilir Meta ngriti një dolli për funksionimin e Gjykatës Kushtetuese.  

Postuar: 15/11/2019 - 16:12

Presidenti Ilir Meta do të kallëzojë të hënën penalisht kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtës

Postuar: 15/11/2019 - 16:02

Ish ministri Ditmir Bushati është duke kryesuar misionin vëshgues të OSBE në zgjedhjet parlamenta