BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

Plas keq në Kuvend/ Balla dhe Braçe shpërthejnë të revoltuar kundër Bashës: Ke 3 orë që flet, boll mo burrë!

Plas keq në Kuvend/ Balla dhe Braçe shpërthejnë të

Deputetët socialistë kanë kundërshtuar që ta merrte fjalën sërish kryedemokrati Lulizm Basha. Kjo ka shkaktuar edhe debate në Kuvend, ku ëhstë dashur ndërhyrja e kryeparlamentares Lindita Nikolla për të qetësuar palët.

Braçe: Nuk ka më kuptim tani. Ka tre orë që flet.

Balla: Jo nuk e merr dot më fjalën. As Braçe, as njëri.

Basha: Për replikë.

Braçe: Ke 3 orë që flet. Dërr dërr dërr. Boll mo burrë

Nikolla: Nuk mund ta merrni fjalën të lutem. Respektoni rregulloren. E merrni fjalën sërish në këtë çështje.

Më pas Basha mori fjalën duke shtuar se; “Ministri doli këtu dhe përmendi emrin e një deputeti. Unë nuk përmenda asnjë emër, por vetëm fakte dhe njerëz të lidhur me fakte. Këto para dalin nga xhepat e shqiptarëve dhe thellojnë varfërinë. Kjo më intereson mua. Meqenëse u mor fjala për procedurë. Unë kërkova replikën dhe thashë që s’më duhet shumë kohë. Dijeni vendin tuaj, sepse edhe kur u negatroni, unë nuk ua ngatërroj. Çiraku është çirak, ustai është usta. Ustai ia ka mbathur për të mos pritur përgjigjen. Pra, ustai që do ta heqë fjalën nga hallet e shqiptarëve ia mbathi, çiraku ti mëshojë vendit dhe të kthejë përgjigje për propozimin tonë, sepse ulja e taksës në 6% është për shqiptarët. S’jemi këtu për ju, ne jemi këtu për një interes që është përtej interesit të PD, që për të bërë gjithçka që vendit t’i kthehet legjitimiteti. Jepini shqiptare atë që është e shqiptarëve, ulni TVSH në 6% për ushqimet e shportës.”.