BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Plas keq në mbledhje/ Incident në Komision, Alibeaj humb toruan dhe urdhëron: Garda nxirreni jashtë zonjën, do t'ju kallëzoj penalisht

Plas keq në mbledhje/ Incident në Komision, Alibeaj humb toruan dhe

Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 Prillit duket se sërisht ka dështuar. Përfaqësuesit e Partisë Socialiste janë larguar, pas debateve me drejtuesin Enkelejd Alibeaj, për çështje proceduriale.

Deputetët e PS-së kishin kërkuar 5 minuta pushim, gjë e cila nuk u pranua nga Alibeaj dhe pas kësaj ata lanë sallën e mbledhjeve, ndërkohë që deputetët e PD vijuan me leximin e pretendimieve të tyre.

Mbledhja në këto momente është duke vijuar vetëm me deputetët e opozitës, por një tjetër tension ka plasur në mbledhje me Alibeajt dhe një punonjëses së administratës së Kuvendit, Lefterije Luzi, dr e Shërbimit në Kuvend.

Alibeaj pasi pate debate të forta me Luzin ka urdhëruar në mënyrë të menjëhershme gardën e Republikës ta nxjerrin jashtë zonjën me arsyetimin se nuk është deputete.

Gogu: Doni te beni mbledhje partie ne zyrat e komisonit
Blerina Gjylameti: Jeni pa kuorum, jeni ne shkelje te rrgullore

Alibeaj: Do çoj çdokënd nga ju për kallëzim penal për pengim të punës së komisionit.

Ndërhyn Lefterie Luzi, e cila aktualisht është drejtoreshë e shërbimit në Kuvend: Ndërprisni mbledhjen!

Alibeaj: Zonjë, ju lutem dilni. Garda të nxjerrjashtë zonjën se nuk është deputete. Ka marrë vërejtje nga kryetari. Garda ta nxjerrë jashtë!

Më të lexuarat