BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

Plas në Kuvend/ “Mos bërtit ti gjel deti i Peqinit”, Ramën se mbaj nervat, shpërthen ndaj opozitës: Me çfarë kurajo çohesh edhe hedh baltë mbi gjithë këtë...

Plas në Kuvend/ “Mos bërtit ti gjel deti i Peqinit”,

Debate të ashpra në Kuvend mes opozitës dhe kryeministrit Edi Rama.

Ndërsa Alibeaj e cilësoi aferë ekonomike investimin në Portin e Durrësit, kjo e ka acaruar shumë kryeministrin i cili i cilësoi të pafytyrë dhe bedelë që akuzojnë një nga investitorët më të mëdhenj në botë, për pazare.

“Me çfarë kurajo çohesh dhe hedh baltë mbi gjithë këtë personalitet  të Ekonomisë Globale, përfaqësues i një prej ekonomive më të mëdha të botës. Një që vjen dhe investon dhe transformon Durrësin në një nga pikat më të rëndësishme të turizmit në mesdhe, ku ktu as nuk u miratua gjë, por vetëm u fut me procedurë të përshpejtuar. Duhet të jetë me procedurë të përshpejtuar se kush mendojmë ne dhe nuk kemi kohë për të humbur. Ju jeni ca të ,baruar, të pafytyrë, që nuk keni fe, atdhe as din e as imam. Mirë ne po merrni nëpër gojë dhe akuzoni për Pazar një kompani nga më të mëdhatë në botë.

“Mos bërtit ti gjel deti i Peqinit”, i tha Rama, Dashnor Sulës, duke akuzuar opozitën se janë bedelë që nuk dinë se çfarë bëjnë dhe se marrim para ruse për të rrëzuar qeverinë e vendit të tyre.

 

Më të lexuarat