BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Plas sherri në degën e PD-së, kryetari merr vendimin e papritur

Plas sherri në degën e PD-së, kryetari merr vendimin e papritur

Sabah Stafuka  i cili ka qenë pjesë e lëvizjes së rithemelimit, mbështetës i Sali Berishës, ka dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet drejtuese të PD në Degën Fushë- Krujë, për shkak të debateve me kandidatin për kryetar bashkie të dalë nga primarët. Ky lajm u bë i ditur në emisionin “Reviews”, në Euronews Albania.

“Zoti Safuka është pjesë e rithemelimit, ka pasur debate me kandidatin për kryebashkiak zotin Loka që e kanë detyruar zotin Safuka të japë dorëheqjen”,-tha Alba Alishani në momentin që ky lajm u bë i ditur.

Ndërkohë vetë Sabah Stafuka  ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale:

“Të nderuar demokrat të Krujës, Fushë-Krujës, Nikles,Thumanes, Bubqit, Malësise.

Dua të shpreh falenderimin për të gjithë ju që kam bashkëpunuar në kohët më të vështira te drejtimit te PD që nga viti 1991 deri sot dhe kurrë nuk jam tradhtuar dhe kurrë nuk ju kam tradhtuar sepse mes nesh ka pasur vetëm një marrëdhenie-Sinqeriteti dhe Besimi.

Sot dua të ju them se kam dhënë dorëheqjen nga të gjitha funksionet drejtuese të PD në Degën Fushe- Krujë.

Ky ishte vendimi im me i veshtirë që kam marrë në jetë, por kur marrdhenia dhe bashjetesa partiake nuk shkon ne favor te bashkimit dhe qëllimit te fitores, e gjykoj te arsyeshme qe duhet te bej nje hap pas sepse demokratet meritojne me shumë.

I juaji, me respekt Sabah Stafuka!”,-ka shkruar Sabah Stafuka.

 

Më të lexuarat