Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plas tek ‘Unaza e Re’, protestuesit bllokojnë rrugën dhe hedhin bomba molotov, vjen paralajmërimi i fortë i ish-deputetit: Përgjigjja do të jetë e shpejtë

Postuar: 10/10/2019 - 19:07

 Banorët e Unazës së Re kanë dalë sërish sot në protestë. Mbrëmjen e sotme banorët dhe aktiviste, të mbështetur edhe nga ish-deputetë të PD kanë bllokuar rrugën. Protestuesit kanë hedhur edhe bomba molotov. Molotovët janë hedhur nga protestuesit në drejtim të rrugës dhe nuk raportohet për të lënduar.

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji tha se qëndresa e banorëve do të vazhdojë, ndërsa i bëri thirrje atyre që të ruajnë gjakftohtësinë.

“Mos bini pre e bandave të krimit, ruani gjakftohtësinë. Është koha sot që ti vërtetojmë qeverisë që nuk na trembin arrestimet. Për çdo njeri që arreston 1 mijë veta do të ngrihen,” tha Salianji dha një paralajmërim për kryeministrin Rama.

“Nëse këtu do vazhdojë terrorizmi i qytetarëve, dhunimi i qytetarëve, i bindur të jesh ti se përgjigja do të jetë e shpejtë. Nuk mund të pranojmë që të dhunohet qytetari”, tha ai.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama ka nisur aksionin pas mos hapjes së negociatave me BE.

Postuar: 21/10/2019 - 23:52

Kreu i LZHK-së, Dashmair Shehi  tha se është i gatshëm për të hyrë në zgjedhje të parakohshm

Postuar: 21/10/2019 - 23:45

Deputeti socialist Taulant Balla tha se Partia Socialiste nuk mbron askënd, por vë drejtësinë të

Postuar: 21/10/2019 - 22:55

Deputeti socialist Taulant Balla u shpreh se Kodi i Ri Zgjedhor do të votohet deri në fund të kët

Postuar: 21/10/2019 - 22:33

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha se opozita ia la të gjitha pushtetet Edi Ramë

Postuar: 21/10/2019 - 22:20

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi  tha se kryeministri Rama po synon që çdo pushtet ta ketë nën

Postuar: 21/10/2019 - 22:15

Gazeta prestigjioze amerikane Financial Times ka sulmuar në mënyre të ashpër vendimin e Këshillit