Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plasin batutat mes Vuçiç dhe Ramës gjatë shëtitjes në Novi Sad, kryeministri serb i jep fjalën duke buzëqeshur: Edi is the guy!

Postuar: 10/10/2019 - 10:16

Liderët e tre vendeve të Ballkanit pasi zhvilluan takimin për 'Shengenin Rajonal', kanë dalë një xhiro në shëtitoren e Novi Sad, Serbi.

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, kryeminisrja serbe Ana Bërnabiç dhe presidenti Aleksandër Vuçiç duken mjaft të qeshur në shëtitjen e tyre, teksa kamerat i kanë ndjekur këmba-këmbës.

Ndërkohë, nuk kanë munguar as batutat mes tyre. Gazetarët e kanë pyetur Vuçiçin se çfarë do të thotë ky takim për Ballkanin.

Lideri serb e ka nisur me një batutë për Ramën. "Edi is the guy…”, shprehet Vuçiç duke ja dhënë më pas fjalën Ramës, i cili pasi buzëqesh shton: “Eshtë mahnitëse që jemi të gjithë këtu, duke u përpjekur të çojmë përpara atë që është thënë shpeshherë në raste të ndryshme së bashku me miqtë tanë europianë”.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 23:40

Avokati Spartak Ngjela, ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë presidentit Ilir Meta, ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryedemokratit Lulzim Basha.

Postuar: 06/12/2019 - 23:39

Zv/Kryeministri Erion Braçe ka deklaruar se koncesioni i aksit rrugor Milot- Balldren është anulu

Postuar: 06/12/2019 - 22:55

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në studion e emisionit “Top Talk”, i është përgjigjur

Postuar: 06/12/2019 - 22:05

Zv/ Kryeministri, Erion Braçe tha se ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako tha se pë

Postuar: 06/12/2019 - 21:55

Zëvendësministrja e Punëve të Brendshme, Rovena Voda tha se janë instaluar në Manzë 15 banesa por