BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Platforma për bashkimin e PD, Çani ia thotë në sy të vërtetën Bardhit: Përçarjet janë humbje kohe, zgjedhjet e rradhës nuk janë pas 10 vjetësh

Platforma për bashkimin e PD, Çani ia thotë në sy të

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ishte në “Now me Erla Mëhillin” ku foli për propozimin e tij për një platformë për bashkimin e PD-së.

Për gazetarin Arian Çani kjo është vetëm një humbje kohe.

“Të them të drejtën, unë si e shoh nga jashtë, sepse zoti Bardhi sigurisht ka tjetër këndvështrim sepse është brenda dhe sigurisht që një ngjarje po ta shohësh nga brenda dhe po ta shofësh nga jashtë ndryshon totalisht këndi. Duke e parë nga jashtë dhe unë këtu kërkoj mirëkuptim nga zoti Bardhi, mendoj që e gjitha kjo që po ndodh është një humbje kohe e tmerrshme. Unë nuk e shoh si një entitet të caktuar, pra PD-ja. Kushdo që të ishte, në kushtet që jemi aktualisht është humbje kohe.

Nëse ne do të ishim në një sistem ku stacioni elektoral i radhës do të ishte pas 10 vjetësh unë do e kuptoja shumë mirë, madje do i thosha Gazit merreni ngadalë. Problemi është që këtë nuk e them dot sepse zgjedhjet janë pas 2 vjetësh dhe 2 vjet nuk janë asgjë në një rrugëtim politik dhe elektoral,” – shpjegoi Çani.

 

Më të lexuarat