Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Po bëni zëdhënësin e Edi Ramës në këtë studio? Spartak Ngjela i jep përgjigjen e prerë analistit të njohur

Postuar: 20/11/2019 - 22:58

Analisti Gjekmarkaj e ka cilësuar Ngjelën si zëdhënës të një tiranie që po vendoset në Shqipëri. Nga ana tjetër, Ngjela tha se reforma në drejtësi është në dorë të ndërkombëtarëve dhe vendimet për institucionet i marrin ata si në rastin e Kushtetueses duke shmangur kështu Kuvendin dhe maxhorancën nga përgjegjësitë.

Debati në studio:

Ngjela: Katër do shkojnë në procese, do fitojnë apo jo është puna e mbrojtjes.

Gjekmarkaj: Qëndrimet e dhënë në 30 vite i ka pasur mjaft interesante. Unë avokatin e kam të bëjë shpesh herë pirueta juridike për arsye humoresh personale dhe nuk e kuptoj dot si njeri që ka një background të tillë mund të bëhet zëdhënës i një tiranie që po vendoset në Shqipëri. Edhe ta mbulojë me retorikë, thelbi është që në Shqipëri po kapen institucionet.

Ngjela: Këtu drejtojnë ndërkombëtarët.

Gjekmarkaj: I bie që ju në këtë rast bëni zëdhënësin e Edi Ramës në këtë studio.

Ngjela: Informacioni është ky, nga të tërë këta që kanë vajtur për gjykatën Kushtetuese vetëm dy nuk kanë kaluar nga ndërkombëtarët, këta që ka vënë Meta. Nuk i pranojnë ndërkombëtarët, pikë. Do ta dëgjoni kur të thonë, nuk i pranojmë. Ne nuk e bëjmë dot reformën.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 23:23

Aleati i Bashës, Dashamir Shehi shprehet Rama po përpiqet ta shfrytëzojë këtë situatë politikisht, por kjo nuk i jep pikë atij.

Postuar: 13/12/2019 - 22:29

Opozita duket se i ka dhënë fund “armëpushimit” me qeverinë në respekt të kodit të zi

Postuar: 13/12/2019 - 22:14

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca shprehet se rezultatet e para të Reformës në Drejtësi do të

Postuar: 13/12/2019 - 22:02

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka deklaruar se nuk e sheh aspak premtuese krijimin e Ministrisë s

Postuar: 13/12/2019 - 22:00

Ish-këshilltarja e Sali Berishës në kohën kur ishte kryeministër, Zana Guxholli, është shprehur s

Postuar: 13/12/2019 - 21:50

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është dakort me qëndrimin e kreut të opozitës Lulzim Basha për të

Postuar: 13/12/2019 - 21:15

24 orë pas regjistrimit të dosjes së kreut të PD-së, Lulzim Basha,  në gjykatë është hedhur