BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Politike

“Po ç’është kjo, s’është normale”/ Lulzim Basha e refuzoi Blendi Fevziun, analisti i njohur dhe Artan Hoxha bëjnë reagimin epik: Hë se na e sjell...(REPLIKAT)

“Po ç’është kjo, s’është

Gazetari Blendi Fevziu zbuloi mbrëmjen e djeshme se kreu i PD-së kishte refuzuar ftesën e tij për të qenë pjesë e emisionit ‘Opinion’ dhe për t’u përballur me gazetarët.

Teksa thoshte fjalët falenderuese për të pranishmit, Fevziu tha se Basha nuk kishte dashur të shkonte, ndërsa rivalja tjetër që garon për postin e kreut të PD-së, Edith Harxhi, nuk kishte mundur.

Fevziu tha se kjo gjë nuk është aspak normale dhe se Basha duhet të shkojë të përballet me publikun. Ndërsa analisti Artan Hoxha shtoi duke qeshur se me siguri, Basha do shkojë javën tjetër.

Pjesë nga biseda:

Robert Rakipllari: Është e vërtetë që Rama i zhdukur këta kryetarët e partive pa parti, por ka marrë disa të tjerë që janë faktorë dhe më të rëndësishëm se sa ata të kooperativave

Unë do thoja që procesi në PD, nuk është në ati nota që jemi mësuar ne. Unë i kam parë dhe ata po dëgjojnë. Tani me dikë shkojnë më shumë, me dikë më pak, por nuk është një parti që nuk dëgjon. Basha ma gjasa do të fitojë, po PD-ja a do të fitojë…

Blendi Fevziu: Falenderoj të pranishmit…zoti Basha nuk donte të vinte në studio. Harxhi nuk arriti dot

Robert Rakipllari: Nuk është normale kjo gjë, s’është normale.

Blendi Fevziu: Është pak a shumë me stilin e Ramës

Robert Rakipllari: Jo ai me gazetarët u përball, do i flasë popullit para partisë.

Blendi Fevziu: E vërtetë

Artan Hoxha: Hë se na e sjell Fevziu javës tjetër Bashën.

Më të lexuarat