BREAKING NEWS

Marrëveshja për Zgjedhoren përfshin votën e emigrantëve? Ja si përgjigjet Damian Gjiknuri

Marrëveshja për Zgjedhoren përfshin votën e
x

Politike

“Po ç’paske qenë mo! Ki mëshirë për ne, ke vet fëmijë, grua e nënë”, qytetarja nuk i lë gjë pa thënë, kryeministri Rama i kthehet keq: Avash me gojën, se nuk e ke për... (REPLIKAT)

“Po ç’paske qenë mo! Ki mëshirë për ne,

Kryeministri Edi Rama njoftoi se duke filluar nga dita e hënë shërbimet ushqimore, farmaceutike dhe bankare dh të kenë një fashë-orar më të zgjeruar për të qëndruar hapur, deri në orën 17:30. Ndërkohë, sipas kryeministrit, pritet që hapja totale të ndodhë gradualisht deri në fund të muajit ,maj duke parë edhe ecurinë e të infektuarve nga COVID-19.

Mirëpo  një qytetare e revoltuar, teksa i kujton kryeministrit se është vet prind dhe ka edhe ai nënë e bashkëshorte, duhet t’i hapë të gjitha punët dhe lokalet. Jo vetëm kaq, por ajo shkruan se nuk kanë përse t’i marrin leje kryeministrit për çdo gjë.

Pas këtij komenti ka ardhur reagimi i menjëhershëm i kryeministrit i cili e sugjeron të rrijë në shtëpi dhe të mendohet për fjalët që nxjerr nga goja.

“Avash me gojen se nuk e ke per te jashtenxjerre, po per te folur dhe nuk e marr vesh cfare lokalesh kerkon te hapesh ti, kur lokalet ne tere planetin jane te mbyllur dhe per cfare krimi flet ti, kur krim do ishte te shkoje ne lokal me mendjen qe ke e te merrje ne qafe veten e kushedi se sa te tjere!!! Rri mire aty ku je dhe respekto rregullat, se fale ketyre rregullave je ne fejsbuk tani e jo ne spital largqofte!”, shkruan Rama.

“Po ç’paske qenë mo! Ki mëshirë për ne,

Më të lexuarat