BREAKING NEWS

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon studimin: Vdekshmëria e koronavirusit është krahasuar me vdekshmërinë që sjell një aksident automobilistik. Lajmi i mirë është që…

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon
x

Politike

“Po del nga rrethimi absurd”, Rama publikon pamjet dhe paralajmëron ndryshimin që do të ndodhë në këtë qytet të Shqipërisë

“Po del nga rrethimi absurd”, Rama publikon pamjet dhe

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Tepelenë, ku ka parë nga afër punimet përreth kalasë së Ali Pashës.” Në kalanë e Ali Pashës, e cila po del nga rrethimi absurd i ngrehinave pa leje, ferrave e plehrave përreth murit, si edhe po çlirohet nga brenda prej gardheve, mureve, sustave, derrasave, llamarinave, mbeturinave, për t'u kthyer në një destinacion turistik”, shkruan Rama përbri pamjeve që publikon.

Postimi i Ramës në Facebook

Tepelenë - Në kalanë e Ali Pashës, e cila po del nga rrethimi absurd i ngrehinave pa leje, ferrave e plehrave përreth murit, si edhe po çlirohet nga brenda prej gardheve, mureve, sustave, derrasave, llamarinave, mbeturinave, për t'u kthyer në një destinacion turistik, ku godinat që nuk do të prishen do të integrohen në një projekt banesash karakteristike, të cilat do t'u sjellin banorëve të kalasë të ardhura, si bujtina apo dyqane të vogla artizanati e produktesh të zonës????

#ShqipëriaQëDuam????????☀️

#TEPELENAqëDUAM❤️

Më të lexuarat