BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektivin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x

Politike

“Po flamuri shqiptar ku është apo e mori era?”/ Komentuesi i bën pyetjen provokuese, kryeministri Rama i përgjigjet ‘flakë për flakë’: Ke parë ndonjëherë ti…(FOTO)

“Po flamuri shqiptar ku është apo e mori era?”/ Komentuesi

Kryeministri Edi Rama së bashku me disa ministra ditën e djeshme mbërritën në Egjipt, ku po zhvillojnë një vizitë zyrtare.

Rama kur mbërriti të aeroportin e Kajro u mirëprit nga një ceremoni zyrtare, por ajo që ra në sy dhe që u komentua është se teksa zhvillohej ceremonia flamuri shqiptar nuk dukej asgjëkund.

E nuk kishte si kjo të mos komentohej edhe në faqen e kryeministrit Rama.

“Po flamuri shqiptarë ku është e mori era?” shkruan një komentues në faqen e kreut të qeverisë.

Kryeministri ka reaguar menjëherë duke i dhënë edhe përgjigjen komentuesve.

“Ke parë ndonjëherë në vizitat e shtetasve të huaj në Shqipëri të vendoset flamuri i tyre në ceremoninë ushtarake të mirëseardhjes? Jo, sepse askund nuk vendoset, rregull elementar kudo në botë”, sqaron kryeministri Rama.

“Po flamuri shqiptar ku është apo e mori era?”/ Komentuesi

Më të lexuarat