BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me deklaratën 'bombë': Së shpejti do të arrestohet një ish-kryebashkiak

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, ka zbuluar në Top Talk se një ish-kryebashkiak së shpejti mund të përfundojë në pranga dhe se për të është shkruar edhe fletëarresti.

Sipas tij nëse ky ish kryebashkiak, të cilit nuk ia zbuloi emrin, arrestohet atëherë më shqetësues është fakti që ka rrjedhje informacioni nga përfaqësues të strukturave si SPAK apo Policia e Shtetit dhe për këtë duhen bërë hetime.

“Po flitet këto minutat e fundit për një tjetër arrestim që do të kryhet për një ish përfaqësues lokal në një nga bashkitë kryesore të vendit, ende e pakonfirmuar.  Por nëse do të arrestohet atëherë do të kuptohet që edhe për të ka pasur rrjedhje informacioni, pasi që të shtunën ky informacion është bërë publik nga gazetarë që e kanë marrë këtë informacion nga përfaqësues së strukturave”, tha Karamuço.

“Nëse do bëhet një arrestim, do bëhet publik. Nëse kjo që ka ndodhur aktualisht me këtë ish kryetarin e bashkisë rezulton me arrestim, kemi gjithë të drejtën të dyshojmë se ku po rrjedh ky informacion. Po e bën këtë Byroja Kombëtare, a vet një prokuror i SPAK-ut apo Policia e Shtetit që vjen në ndihmë për të kryer arrestimet. Për këtë duhet të këtë hetime konkrete”, shtoi eksperti.

Kur pritet ky arrestimi i bujshëm?

Karamuço: Nuk e di. Nëse do të thoja kur pritet arrestimi, atëherë ka rrjedhur informacion më shumë se çduhet të rridhte, pasi ka arritur në veshët e mi.

Ka urdhër arresti?

Karamuço: Ende i pakonfirmuar por gazetarët thonë po.