BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Politike

“Po jepen shuma marramendëse”/ Mesila Doda flet me emra dhe plas deklaratën e fortë: Kjo parti po ble votat!

“Po jepen shuma marramendëse”/ Mesila Doda flet me emra dhe

Kandidatja për deputete në listën e Tiranës nga koalicioni opozitar, Mesilda Doda iu bëri thirrje gjithë shqiptarëve që të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë për FaxNews, Doda denoncoi se partia e Tom Doshit po ble masivisht votat.

“E kanë mbajtur për 8 vite me radhë shqiptarët këtë pandemi vjedhjesh, janë parti më të vogla pranë PS-së dhe shkojnë  me premtime për blerje votash. SPAK duhet të zgjohet, pasi nesër do të duhet të mbajë përgjegjësi për mosveprimet”, u shpreh Doda.

A ka prova që Tom Doshi po ndërhyn në zgjedhje?

Doda: Ne në terren e kemi këtë lloj informacioni, provat duhet ti gjejnë organet e drejtësisë, ndaj do të duhet që të gjithë të bëjnë punën e tyre. Derisa na kanë ardhur ne fakte që jepen shifra marramendëse për blerjen e votave, atëherë drejtësia duhet ti gjejë.

Database me të dhënat e qytetarëve në dorë të PS?

Doda: Ky është një krim elektoral i pastër, pasi me ID e kartës identitet shumë të dhëna tona personale janë të ekspozuara. Të gjithë duhet të dalin përpara ligjit, i gjithë sistemi është në duart e njeriu të vetëm.

Më të lexuarat