Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Po kërkojmë denoncuesin”, deputeti shpërthen ndaj Lleshajt dhe ka një pyetje për të

Postuar: 12/02/2019 - 14:56

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim në një deklaratë për shtyp foli për rastin e ngacmimit seksual nga polici, Berhan Bajrakurti.

Vasili tha se shteti i cili i ka imponuar vendosjen e kamerave edhe bizneseve më të vogla dhe si ka mundësi që nuk ka pajisur me kamera stacionin e policisë. Kjo sipas tij do kishte mundësuar verifikimin e denoncimit të familjarëve të së miturës e cila, sipas dëshmisë anonime në redaksinë e një medie online ngacmohej nga efektivi i policisë.

"Denoncuesve i është mbyllur dera në fytyrë. Policia nuk pranon denoncimet. Në këtë pozicion vihet edhe ministri. Kjo polici, kjo Ministri e Brendshme ua imponoi vendosjen e kamerave edhe bizneseve më të vogla. Por nga ana tjetër vetë stacioni i policisë nuk ka kamera, gjë që do kishte verifikuar fare lehtë denoncimin e djeshëm. Denoncimi për rastin konkret është bërë në media, ndërkohë që ministri del e thotë se nuk po gjejmë dot denoncuesin. Shqiptarët jetojnë në vendin e tyre të pasigurtë ndërkohë që ata që duhet t'i mbrojnë vihen kundër tyre", tha Vasili.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 22:56

Kur kanë mbetur edhe disa orë nga protesta e opozitës ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela. Sipas tij nesër do të shohin të gjithë shqiptarët partnerin e tyre të madh, Shetet e Bashkuara të Amerikës.

Postuar: 15/02/2019 - 22:08

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj thotë se kupa është mbushur dhe protesta e ditës së nesërme është

Postuar: 15/02/2019 - 21:45

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla shprehet se populli e njeh shumë mirë se kush është

Postuar: 15/02/2019 - 21:01

Opozita e bashkuar ka thirrur qytetarët në protestën e së shtunës (16 shkurt), në atë që e quan

Postuar: 15/02/2019 - 20:34

Vetëm pak orë përpara protestës së opozitës në Tiranë, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi jep

Postuar: 15/02/2019 - 20:32

Ish-zv.minsitri i qeverisë së Edi Ramës, Taulant Muka deklaron se  ai nëse do të ishte në

Postuar: 15/02/2019 - 20:21

Ish-funksionar i lartë policie dhe sot deputet i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu foli sonte në