BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

“Po këtë shqipen nga e ke”/ I riu francez befason Ramën, tregon çfarë e lidh me Shqipërinë, ja si i përgjigjet kryeministri (BATUTAT)

“Po këtë shqipen nga e ke”/ I riu francez befason

Në radhët e aplikantëve në platformën “Gati për Shqipërinë”, kryeministri Edi Rama u njoh edhe me një të ri francez i cili kërkon të vijë në Shqipëri për të kontribuar në fushën e logjistikës. Rama shkëmbeu disa batuta me të në lidhje me shqipen e tij.

Pjesë nga biseda

I riu francez: Unë jam francez në fakt. Jam kualifikuar në master në fushën e logjistikës në Francë. Kam punuar disa vite në Shqipëri. Me zhvillimin e territorit dhe politikat e transportit.

Rama: Po këto shqipen nga e ke

I riu francez: E kam mësuar në Shqipëri

Rama: Në punë e ke mësuar?

I riu francez: Në punë

Rama: Me shqiptare je martuar

I riu francez: Po me shqiptare

Rama: Aaa, e flet shqipen si frëngjishten.

Një tjetër aplikant që spikati në prezantimin online ishte edhe një pilot që punon si kapiten në Arabinë Saudite.

Piloti: Punoj në Arabinë Saudite si kapiten

Rama: Je shumë i dëshiruar të vish se është një fushë ku kemi mangësira. Sapo të gjejmë një aeroplan. Por mbase na vlen më shumë rrish në tokë disa kohë.