BREAKING NEWS

Lajme të mira pas krizës nga COVID-19/ Ministrja e Financave zbulon kur do të hapen të gjitha bizneset

Lajme të mira pas krizës nga COVID-19/ Ministrja e Financave zbulon
x

Politike

'Po më pret Zaho në shtëpi', Rama u kërkon ndjesë spektarorëve dhe lë përgjysmë intervistën me Sokol Ballën

'Po më pret Zaho në shtëpi', Rama u kërkon

Kryeministri Edi Rama që në fillim të intervistës së tij në 'Real Story' tha se koha e tij është e kufizuar dhe se do i duhet të lëvizë më herët nga emisioni pasi sot ka ditëlindjen vajza e tij Rea.

'Me vjen keq t'ju them se do më duhet të lëviz më herët dhe se koha ime këtu është e kufizuar pasi vajza ime ka sot ditëlindje' tha Rama, i cili gjatë diskutimit me të ftuarit në studio u kërkoi atyre të shfrytëzojnë mirë kohën pasi 'po e pret Zaho në shtëpi për të festuar ditëlindjen e motrës'.

Madje disa herë kryeministri përsëriti se ka më të rëndësishëm 'Zahon dhe ditëlindjen e vajzës së tij' se sa hipotezat e koha të hedhura nga opozita apo presidenti Meta, i cili i kërkoi ndjesë spektarorëve dhe u largua. Rama qëndroi vetëm 1 orë, në një intervistë që zgjat 2 orë dhe në rastin e kryetarit  të qeverisë mund të shkonte edhe më gjatë, kur interesi i qytetarëve është i lartë.