BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x
BREAKING NEWS

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet për emrin e Presidentit të ri të vendit dhe i dërgon mesazhin e fortë socialistëve: PS i iku marrëveshjes, ne i qëndrojmë!

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet
x

Politike

“Po merrej me kastraveca kur....”, Ilir Meta nuk kursen talljet me Bashën: Ai para se të mendojë për fitoren, ai e ka gati tekstin e humbjes

“Po merrej me kastraveca kur....”, Ilir Meta nuk kursen talljet me

Presidenti Ilir Meta komenton marrëdhënien e tij me kreun e PD, Lulzim Basha duke mos kursyer ironitë dhe talljen me kryedemokratin.

Meta tha se Basha është “i paparë për të shpikur alibi”, ndërsa tregoi një episod, kur i kishte kërkuar atij të qëndronte me protestuesit kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, por Basha “ishte në Lushnje duke u marrë me kastraveca”.

Pjesë nga deklarata e Metës:

Ma sill mua zotin Basha këtu, ma sill zotin Rama, ma sill doktorin e madh këtu. M’i sill amerikanët në studio, skam ndonjë problem. Unë kam një qëndrim me amerikanin, me turkun, me grekun, me gjermanin, me Bashën, me Berishën. Një qëndrim kam unë.

Ai është i paparë për të shpikur alibi. Para se të mendojë për fitoren ka gjetur tekstin e humbjes. Ai ka ardhur në shtëpi, sa herë ka patur ndonjë shqetësim ai vjen. Siç ka qenë rasti për teatrin, që i thashë ore zotëri hajde mos t’i lemë vetëm ata të teatrit. Ai s’e kishte parë, se ishte në Lushnje merrej me kastraveca atje.

 

Më të lexuarat