BREAKING NEWS

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa
x

Politike

Ç’po ndodh brenda selisë blu? Basha ndan informacionin e rëndësishëm: Do t'iu njoftojmë së shpejti

Ç’po ndodh brenda selisë blu? Basha ndan informacionin e

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dhënë detaje mbi ecurinë e negociatave me aleatët. Gjatë një komunikimi me gazetarët, Basha tha se disa nga negociatat kanë qenë më të vështira me disa nga aleatët, duke iu referuar Fatmir Mediut dhe Shpëtim Idrizit.

"Jemi duke vazhduar negociatat me disa prej aleatëve, njoftimi do të bëhet i ditur nga grupi negociator", u shpreh Basha.

Kujtojmë se deri më tani, Basha ka rënë dakort me Nard Ndokën për një vend fitues në listat e Shkodrës, Dashamir Shehin në listat e Tiranës, dhe Vangjel Dulen.

Siç duket, Mediu dhe Idrizi kanë kërkuar më shumë se 1 deputet në listat e PD-së.