Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Po përpiqet të bëhet një grusht shteti dhe të shkarkohet Presidenti"/ Basha lëshon thirrje e fortë ndaj shqiptarëve: Çohuni në ...

Postuar: 13/06/2019 - 14:39

Pas një mungese në publik, kryetari i Partisë Demokratike ka mbledhur sot gazetarët duke u shprehur se Shqipëria po shkon drejt një grushti shteti.

Deklaratat e Lulzim Bashës erdhën në mes të seancës të Kuvendit ku po zhvillohet mocioni me debat për dekretin e presidentit Meta.

Sipas kreut të PD, ky akt po kryhet nga Edi Rama në bashkëpunim me narko-shtetin dhe mafian.

“Në këto kushte kur nuk ka asnjë dyshim se zgjedhjet e vitit 2017 u diktuan nga paratë e pista të drogës dhe kërcënimi masiv. Ne e denoncuam këtë që prej ditës së parë. Raporti i ministrave teknikë i publikuar në fund të korrikut të dy viteve më parë zbuloi shkallën kriminale të shti-blerjes së votës” – tha Basha.

Ai tha se shkarkimi i Metës ka si qëllim ta shpërqëndrojë vëmendjen e opinionit publik.

“Njeriu i ardhur në pushtet nga paratë e krimit të organizuar kërkon të largojë fokusin nga vetja e tij. Kuvendi po zhvillon sot një teatër për të cilin Edi Rama ka nevojë jetike” – tha kreu i PD.

Lulzim Basha bëri thirrje që qytetarët shqiptarë të çohen në protesta ndaj tentativës së qeverisë.

“Në kushtet kur po përpiqet të bëhet një grusht shteti dhe të shkarkohet Presidenti, është detyrë e çdo qytetari që të ngrihet dhe ta mbrojë demokracinë” – tha Basha në takim me gazetarët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:00

“Jemi gati për një marrëveshje me kushte. Po përgatisim një platformë për të hyrë në bisedime. Duhet të bëhen ndryshime në kodin zgjedhor.

Postuar: 17/09/2019 - 13:56

45 dosjet e para të vetingut për drejtues të Policisë së Shtetit janë drejt përfundimit për t'

Postuar: 17/09/2019 - 13:33

Ministri i Jashtëm në detyrë  Gent Cakaj në Komisionin e Integrimit është pyetur nga deputet

Postuar: 17/09/2019 - 13:23

Pas takimit me kryetaren në largim të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, Lulzim Basha nuk i kur

Postuar: 17/09/2019 - 13:21

Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e J

Postuar: 17/09/2019 - 13:12

Krahas sporteve popullore si futbolli, basketbolli apo volejbolli, edhe tenisi po bëhet gjithnjë

Postuar: 17/09/2019 - 12:53

Deputetët e Grupit Parlamentar Demokrat , Korab Lita dhe Arben Elezi kanë zhvilluar një takim me