BREAKING NEWS

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e
x

Politike

Po rrezikohemi më shumë se nga koronavirusi! Ambasada e SHBA në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm

Po rrezikohemi më shumë se nga koronavirusi! Ambasada e SHBA në

Koronavirusi ka mbyllur brenda në shtëpi një numër të madh personash në vendin tonë dhe kjo ndikon jo pak edhe në shëndetin mendor.

Ambasada e SHBA-së në Tiranë shprehet se maji është muaji i ndërgjegjësimit të shëndetit mendor, ndërsa shton se ngritja e kësaj çështjeje ka rëndësi akoma më të madhe në këto momente të COVID-it.

Postimi i ambasadës

"Maji është muaji i Ndërgjegjësimit të Shëndetit Mendor dhe në kohën e COVID-19, ngritja e kësaj çështjeje ka rëndësi akoma më të madhe.

Për këtë arsye, Këshilli Rinor i Ambasadës Amerikane, gjatë serisë së tyre “Youth Talk” me Ela Tollkuçi, psikologe dhe profesoreshë në universitetin Mesdhetar Shqiptar, biseduan mbi shëndetin mendor gjatë pandemisë, sidomos tek të rinjtë.

Ata diskutuan mbi mënyrat se si mund t’i jepet fund stigmës që lidhet me shëndetin mendor dhe mbi praktika më të mira që ne të gjithë duhet të ndjekim për ta kaluar këtë situatë sa më lehtë".

Po rrezikohemi më shumë se nga koronavirusi! Ambasada e SHBA në