BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x
BREAKING NEWS

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me deklaratën e fortë: U janë vjedhur miliona euro shqiptarëve

"Banda kriminale e drejtuar nga kryeministri...", Erisa Xhixho del me
x
BREAKING NEWS

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia zbardh shkakun dhe detajet e fundit nga ngjarja (Video)

Autobusi me nxënës përplaset me një makinë, policia
x

Politike

“Po rritet ndikimi rus”, gazetari Robert Papa komenton zhvillimet e fundit në vend: Ka një lajm të mirë për Shqipërinë

“Po rritet ndikimi rus”, gazetari Robert Papa komenton zhvillimet e

Gazetari Robert Papa ka komentuar protestën e organizuar nga Partia Demokratike më 6 dhjetor, ditë kur në Tiranë do të mbahet edhe samiti BE–Ballkani Perëndimor.

Papa mbështeti protestën, teksa tha në Euronews Albania se është një lajm i mirë. Sipas tij, me protestë mund t’i tregohet burokratëve të BE-së se realiteti shqiptar nuk është ashtu si e paraqet qeveria.

“Natyrisht që qeveria do ta shfrytëzonte duke thënë që si propagandë që vijnë liderët e BE. Ky është një lajm i mirë për Shqipërinë, por lajm i mirë është dhe që duke protestuar i tregohet atyre burokratëve të BE-së se realiteti shqiptar nuk është ashtu si e paraqet qeveria.

Kur francezët protestojnë, kur djegin, kur ngrihen kinezët pse mos të protestojnë shqiptarët. Mesazhi i protestës është ky, që nuk është kjo Shqipëria që tregon Rama, jemi bërë vend trafiqesh, droge, krimi i organizuar, po rritet ndikimi rus”, theksoi ai.

 

Më të lexuarat