BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Politike

“Po sikur Partia Socialiste të marrë vulën e PD-së dhe të nxjerrë kandidatët..."/ Avokati i njohur zbardh përçarjet brenda opozitës: Ja kush e sheh Alibeajn si kryetar të PD-së

“Po sikur Partia Socialiste të marrë vulën e PD-së dhe

Avokati Altin Goxhaj thotë se asnjë qytetar nuk e sheh Enkelejd Alibeajn si kryetar të Partisë Demokratike, përveç KAS-it dhe gjykatës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Goxha u shpreh se që të jesh kryetar partie, do të thotë që përfaqëson një masë të madhe njerëzish, diçka që Alibeaj nuk e bën.

“Po sikur Partia Socialiste të marrë vulën e PD-së, të nxjerrë kandidatët që do vetë? A quhet që është PD-ja në zgjedhje? Nuk quhet. Gazment Bardhi dhe Enlekejd Aliebaj janë më keq se Partia Socialiste. Cili shqiptar sot mendon që Partia Demokratike ka kryetar Alibeajn? Asnjë, përveç KAS-it dhe gjykatës.

Asnjë shqiptar nuk e sheh Alibeajn si kryetar i PD-së. Pse? Që të jesh kryetar, nuk është një post drejtori. Kryetar do të thotë që ti përfaqëson një masë të tërë njerëzish. Kë përfaqëson Enkelejd Alibeaj, përveç vetes së tij dhe Gazment Bardhit?”, theksoi ai.

Më të lexuarat