Politike

“Po të isha unë në krye të PD-së...”, Jozefina Topalli nxjerr marrëveshjen e fshehtë të Lulzim Bashës dhe tregon çfarë do të ndodhte me Edi Ramën

“Po të isha unë në krye të PD-së...”,

Jozefina Topalli u shpreh mbrëmjen e djeshme në emisioni  ‘Zgjedhje 2021’ se nëse PD do të drejtohej nga ajo, Edi Rama nuk do të ishte sot në krye të qeverisë.

Topalli nuk i kurseu akuzat për kryedemokratin Lulzim Basha.

“Po të isha në krye të PD, Edi Rama nuk ishte sot në krye të qeverisë. Në fund të mandatit 2013-2017, u bë marrëveshja dhe i dha Edi Ramës mandatin e dytë. Ne do të kthehemi në faktor qeverisës në 25 prill.”, u shpreh Topalli.

Më të lexuarat