BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x

Politike

“Po të na thonin se Meta ka argjendari në Mars do e besonim”, gazetari i njohur investigativ i ‘çjerr’ maskën Presidentit: Kemi plot afera të tij! LSI në mënyrë të paligjshme ka...

“Po të na thonin se Meta ka argjendari në Mars do e

Gazetari investigative Adriatik Doçi i ftuar në emisionin ‘Shqip’ foli edhe në lidhje me artikullin e gazetës austriake e cila shkruante Ilir Meta kishte dhënë 700 mijë euro për të lobuar dhe për të qenë pjesë e inaugurimit të fitores së Donald Trump. Ai tha se kjo nuk përbënte çudi pasi Meta ishte i njohur për afera të tilla dhe në Shqipëri.

“Edhe po të shkruanin gazeta ndërkombëtare që Meta ka një argjendari në Mars do e besonim. DO e besonim sepse nuk habitemi, kemi plot afera të tij këtu në vendin tonë. Meta i është shmangur përgjegjësisë penale. LSI i ka deklaruar disa pagesa për lobim, por KQZ e ka konstatuar që edhe këto burime nuk i justifikon me para të ligjshme. Janë të paligjshme. Në një raport të KQZ në 2017, thuhet gjatë fushatës zgjedhore, LSI ka pranuar dhe dhurata në mënyrë të paligjshme nga biznesmenë të ndryshëm. Këto në KQZ janë shumë 15-20 mijë dollarë, imagjino këtë 700 mijë euro që dëgjuam ”, tha Doçi.

Më të lexuarat