BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x
BREAKING NEWS

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët "qepin" gojën dhe i bëjnë thirrje Ramës të heqë dorë nga “riedukimi”

Gazetarët protestojnë para Kryeministrisë, reporterët
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të shiten benzina dhe gazi? Bordi i Transparencës merr vendimin

'Fluturon' sërish çmimi i naftës, sa do të
x
BREAKING NEWS

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e Shqipërisë nga Maqedonia nëse Shkupi s’pranon propozimin e Macron, Rama shpalos vizionin e tij gjatë vizitës në Holandë

Nga çështja e “detit” me Greqinë, te ndarja e
x

Aktualitet

“Po trajtohet me seriozitet”, Gledis Nano ngre alarmin për fenomenin shqetësues në vendin tonë

“Po trajtohet me seriozitet”, Gledis Nano ngre alarmin për

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ishte sot i pranishëm në Komisionin e Sigurisë, ku tha se ka përmirësime të dukshme të punës së policisë.

Megjithatë ai theksoi se fenomen shqetësues ende mbetet dhuna në familje.

“Po trajtohen me seriozitet maksimal të gjitha rastet me dhunë në familje, për mos ta çuar deri në degradim të krimeve të rënda. Megjithatë mbetet një fenomen shqetësues dhe prezent në shoqërinë tonë,” tha Nano.

Këtu ai përmendi rastin e 16 nëntorit në Fier, ku Klodian Çalamani goditi për vdekje 8-vjeçarin Mateo.

Nano gjithashtu shtoi se janë sekuestruar 41 asete me vlerë që kalojnë 31 milionë euro.

“Janë zhvilluar 419 operacione policore në vend. Për të gjitha ngjarjet e rënda akoma pa autor, po punohet nga policia me ngritje të përbashkëta të grupeve të punës, ku përfshihen specialistë të ndryshëm të hetimeve.

Janë intensifikuar punimet për analizimin e informacioneve dhe të dhënave policore”, tha Nano.

Më të lexuarat