Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Po udhëheq protestën pasi Basha ndodhet në Bruksel, vjen goditja e fortë për Monika Kryemadhin

Postuar: 21/03/2019 - 13:23

Tension për disa momente në protestën e gjashtë të opozitës joparlamentare kundër qeverisë Rama. Disa tentativa të vazhdueshme të protestuesve për të çarë kordonin e policisë vendosur para Kuvendit, brenda të cilit ndodhen në seancë plenare deputetët e mazhorancës dhe tre të rinjtë që u betuan sot.
 
Protesta udhëhiqet nga ish-deputetë të PD-së dhe kryeatarja e LSI-së Monika Kryemadhi. Por një goditje i vjen kësaj të fundit, pasi një tjetër kandidate e LSI ka pranuar mandatin e deputetit. Bëhet fjalë për Ambra Borovën, e cila pranon kështu mandatin e Agron Çelës në Shkodër. Borova ka dorëzuar në KQZ formularin e dekriminalizimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 18:19

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Aeroportin e Kukësit, me helikopter, ku pritet të zhvillojë takimin elektoral dhe të prezantojë kandidatin për kryetar bashkie për zgjedhjet e 30 qershorit.

Postuar: 25/06/2019 - 17:56

Nën thirrjet “Rama ik, Rama hajdut” mbështetësit e opozitës në qytetin e Kukësit ka

Postuar: 25/06/2019 - 17:49

Kryeministri Edi Rama është ndalur në Tropojë, në vazhdim të fushatës së tij elektorale.

Postuar: 25/06/2019 - 17:44

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një qytetar që i ndërpreu fjalën që mbajti gjatë mitingut n

Postuar: 25/06/2019 - 17:35

Sot dita politike nisi me një konferencë shtypi të Presidentit të Republikës ku përsëriti qëndrim

Postuar: 25/06/2019 - 17:31

Kryeministri Edi Rama e krahasoi Presidentin Ilir Meta me Haxhi Qamilin.

Postuar: 25/06/2019 - 17:25

Kreu i qeverisë Edi Rama tha nga Tropoja se u desh të vinte ai në pushtet që të parandalohej masa