BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

“Po unë ty të dua përballë”, Rama befason me atë që i thotë Bashës: S’di si të të ndihmoj!

“Po unë ty të dua përballë”, Rama befason me

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend, ironizoi Lulzim Bashën duke i thënë se ai e do atë përballë, por nuk e di si ta ndihmojë.

“Tangoja na ka mbetur se nuk e kemi Bajftjarin. Frojdi thotë koha e harxhuar me macën nuk është kurrë kohë e humbur. Kështu e konsideroj kohën e humbur me ty. Shiko edhe njëherë kostot e shkollave, pastaj hajde prapë javën tjetër. Ti ku e di kush zgjihet në sabah, se të gjithë e dinë që ti zgjohesh vonë. Pse më ngacmon për Bashkinë e Tiranës dhe të flas me emra. Pse? Të marrësh mikrofonin dhe të reshtosh emra njerëzisht, kjo ndodh vetëm kur ndodh gjoba. *Flet Salianji…Jo, jo! Unë e kisha për Babalen por nuk e kuptove ti. Unë jam i bindur që me ndërtimin e impianteve është bërë hap i madh para, por patjetër që ato investime janë bërë pikërisht për të mos lejuar që të mos ushqejë kancerin që latë ju në të gjithë territorin. Përqëndroju kur flet. Se thua edhe PD ka pjesën e vetë të llumit. Unë nuk e kam përdorur ndonjëherë, po ajo pjesa e llumit të ka nxjerrë ty more Lulzim. Kujdes. Nuk e kam unë fare për të mbajtur me gajret foltoren. Është gajreti i Shqipërisë. Shqipëria mban brinjët me dorë. Përveç atyre që u duket se kanë hyrë në karbanin e bacës Isa dhe u duket se do çlirojnë Shqipërinë pas. Mos e sill këtu. Mos na ço gjuhën ku të dhemb, dhëmbi ty. Mos të shkojë atje. Kur thua do s’do mua do më kesh përballë. Po unë ty të dua përballë. Nuk di si të të ndihmoj. Nuk e kam cinike këtë. Por për ta ngritur në një nivel tjetër debati.”, u shpreh Rama.