BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Aktualitet

“Po vuan”, Arian Çani: Ju tregoj se çfarë do t’i thoja Bashës nëse do isha këshilltar i tij

“Po vuan”, Arian Çani: Ju tregoj se çfarë do

Gazetari Arian Çani tha se sot në Parlament ka parë kreun e PD Lulzim Basha të dëshpëruar dhe sipas tij ka lënë të kuptohet se kryeministri Edi Rama do të qëndrojë gjatë në pushtet.

Çani u shpreh se kryedemokrati në këtë periudhë po vuan dyfish dhe kjo për shkak se po sheh një Ramë më të fortë tani dhe një Berishë jashtë parties.

“Basha mu duk interesant në parlament, si fakti që është dobësuar shumë, duken si të parëndësishme, por kjo tregon stres. Të gjithë ata që e shohin e kuptojnë që Basha është i kthjellët sepse tha “e di që do të jetë shumë e vështirë të mbahet ky pushtet”. Në pushtet po i mbajnë amerikanët dhe nëse ata do ishin neutralë do ishim në një situatë krejt tjetër. Basha mu duk i dëshpëruar. La të kuptohet që Rama do të jetë gjatë në pushtet saqë do të jetë e vështirë. Njerëzit e kanë bërë zgjedhjen e tyre. Basha la të kuptohet se nuk ka më shpresë të përmbyset ky pushtet. Sa më shumë të vazhdojë Basha kështu i përulur do bëhet gjithnjë e më interesant. Ky Bashë që pamë tani më intrigon. Nëse do isha këshilltar i tij do ti thoja që duhet të mendojë për strategji të errëta. Ai po vuan disafish tani sepse po sheh një Ramë më të fortë tani dhe një Berishë jashtë partisë.”, tha Çani nga studio e lajmeve të MCN TV.

Më të lexuarat