Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Policë barkderra’, Lleshaj sqaron "live" termin e përdorur: Ja ku u gabua

Postuar: 10/12/2018 - 21:54

“Punonjës Policie mbipeshe (barkdërra) të shmangen nga shërbime në vende të dukshme”. Ky ishte urdhri që doli nga Ministria e Brendshme më 9 nëntor, në kohën kur Sandër Lleshaj ishte zv.ministër, duke sjellë kështu reagime të mëdha. I ftuar në emisionin “A Show” në ‘News24’ Leshaj tha se gjithçka ishte cituar gabim, ndërsa sqaroi se ai nuk përdor kurrë terma të tillë.

PJESE NGA INTERVISTA
Krasta: Në një nga reagimet tuaja të para publike si ministër i brendshëm, ndoshta si zv/ministër i brendshëm i periudhës të procesit presidencial, ju i jeni referuar barkut të fryrë të policëve.. si m thënë një nga reagimet para në mos reagimi i parë. ishte e rastësishme, ishte qëllimshme për të dhënë masazhin që jo vetëm një element i tillë, që është për hir të së vërtetës i dallueshëm, por që ju jeni atij që të shihni me shumë kujdes atë që ndodh në policinë e shtetit?
Lleshaj: Së pari dua të them që është citur gabim sepse nuk është në fjalorin tim dhe as në terminologjinë time përdorimi i këtyre definicionve pezhorative… nuk përdor këto terma unë. Madje është nisur një proces ndaj atij që ka vendosur në gojën tim një fjalë që nuk është e imja. Por sigurisht kam kërkuar dhe është pjesë e objektivave të mi për të arritur modernizimine policisë së shtetit në shumë aspekte. Në aspektin e pajisjes, arsimimit, trajnimit, të paraqitjes, të kondicionit fizik. Fjala ka qenë për kondicionin fizik. Policia e Shtetit është një strukturë që shumë detyra i kryen edhe përmes angazhimit fizik.

 

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 18:17

Arben Ristani i pyetur drejtpërdrejtë në emisionin "Top Talk" nëse mund të përjashtohet sot nga PD-ja nëse flet ndryshe, mendon ndryshe nga vija e partisë apo i thua kryetarit e ke gabim, ish numri 2 i

Postuar: 17/07/2019 - 18:14

Partia Demokratike ka një “precedent” në vitin 2004 kur kryetari i saj në atë kohë Sa

Postuar: 17/07/2019 - 17:54

Ka nisur puna në terren për ndërtimin e banesave në zonën e Korçës të cilat u dëmtuan pak javë më

Postuar: 17/07/2019 - 17:42

Kryetari i partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, nuk e sheh 13 tetorin si të për

Postuar: 17/07/2019 - 17:07

Gjykata e Durrësit nuk njeh mandatin e kryebashkiakes socialiste të dalë nga zgjedhjet e 30 qer

Postuar: 17/07/2019 - 17:04

 Arben Malaj ka reaguar pas deklaratës së Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë për n

Postuar: 17/07/2019 - 16:59

Gjykata e Durrësit nuk konfirmoi mandatin e kandidates së PS për zgjedhjet lokale, Valbona S