Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Policët bark-derra”/ Urdhri i Lleshit nxeh ish-deputetin e PS: Vllai im qenke për lyerje fasade!

Postuar: 09/11/2018 - 20:20

Në lidhje me vendimin e zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, i cili kërkonte mos-ekspozimin në rrugë të policëve që janë të shëndoshë ka reaguar edhe ish-deputeti i PS-së.

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani pohon se vendime të tilla janë pa thelb dhe nuk zgjidhin problemet e Policisë së Shtetit.

“O gjeneral dhe ti vllai im qenke per lyerje fasade! Mjeshtra jeni. Po si spashe nje nga ju te kapeni me thelbin”, shprehet Harasani.

Vendimi i Lleshit synon të përmrësojë imazhin e uniformave blu, duke qensë se ka pasur kritika të shumta ndaj tyre edhe në aspektin fizik.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 14:29

Blerina Gjylameti, deputetja dhe kryetarja e PS-së për Tiranën e ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 hodhi poshtë të gjitha zërat se ajo kishte bërë sherr me Ramën gjatë Kongresit t

Postuar: 25/03/2019 - 14:15

Kryeministri Edi Rama ka publikuar para pak minutash një foto me disa studentët ekselentë që janë

Postuar: 25/03/2019 - 14:14

Thellohet më tej skandali i dhënies së shtetësisë shqiptare për dy vëllezërit indianë që janë shp

Postuar: 25/03/2019 - 13:55

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban postin e Sekretares së

Postuar: 25/03/2019 - 13:45

Majlinda Bregu prej pak kohësh mban postin e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpun

Postuar: 25/03/2019 - 13:18

Pas Vlorës, sot kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme, Arta Marku ka zbarkuar në qytetin e P

Postuar: 25/03/2019 - 13:10

Këshilli i Lartë i PRokurorisë (KLP) është mbledhur sot për të shqyrtuar kërkesën e Bledar Valika