BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Policia refuzoi kërkesën për tubimin e opozitës më 6 dhjetor në bulevard, Luçiano Boçi merr vendimin dhe bën thirrjen e fortë

Policia refuzoi kërkesën për tubimin e opozitës më 6

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se opozita nuk tërhiqen nga kërkesa e tyre, për të protestuar para Kryeministrisë, ndonëse kërkesa për leje është refuzuar nga policia.

Sipas kësaj të fundit, me protestën e opozitës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit cënohet siguria e samitit BE-Ballkani Perëndimor që do të mbahet më 6 dhjetor në Tiranë.

“Do e bëjmë atje ku e kemi kërkuar, para Kryeministrisë. Nuk po ecim pas fijes së Ramës. Përderisa e kemi përcaktuar vendin, s’duhet të hynte fare në debatin e vendit apo refuzimin e vendit. Informacion kam logjikën time politike. Sjellja e opozitës është fakti kryesor përgjatë organizimit të tubimeve, që nuk kanë qenë agresive, por qytetare. Nëse qëndron refuzimi, ne do të vazhdojmë do bëjmë protestën para Kryeministrisë, Paralajmëron apo jo konfrontime, varet nga sjellja e policisë. Jemi në të drejtën tonë europiane për të vijuar protestën.”, tha Boçi.