BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Politike

Politika shqiptare në rresht për Mike Pence, mungon vetëm “non grata” Berisha, ish-zv/Presidenti i SHBA akuzon Biden se po punon me Rusinë për programin nuklear

Politika shqiptare në rresht për Mike Pence, mungon vetëm

Ish-zëvendës Presidenti i SHBA, Mike Pence, ka vizituar kampin e iranianëve “Ashraf 3”, në Manzë, me të mbërritur në Shqipëri. Ish-.zv.Presidenti Pence është pritur nga politikanët shqiptarë të të gjitha forcave politike në vend. Këta të fundit e kanë shoqëruar ish-zv/Presidentin Pence në vizitën në kampin e muxhahedinëve. Në fotot e siguruara nga gazeta shihen edhe si janë ulur politikanët shqiptarë, ku bie në sy Monika Kryemadhi, e cila qëndron afër Taulant Ballës, apo edhe Enkelejd Alibeaj, që është ulur në cep. Ndërkohë, siç shihet në fotot, të pranishëm janë edhe shumë politikanë të tjerë shqiptarë, si Pandeli Majko, Mimi Kodheli, Belind Këlliçi, Ferdinand Xhaferi, Nasip Naço, e të tjerë. Mungon vetëm “non grata” Sali Berisha. Ndërkohë në fjalën e tij në kampin e muxhahedinëve në Manzë, ish-zëvendës presidenti amerikan Mike Pence bëri kritika të forta për qeverinë aktuale të SHBA-ve. Pence tha se administrata e Joe Biden po me Rusinë për programin nuklear. Ish-zv president bëri thirrje që Biden të tërhiqet nga marrëveshjet bërthamore. Ai tha se Vladimir Putin është përgjegjës për luftën në Ukrainë, ndërsa theksoi se duhet të ndërtojnë një shtet demokratik iranian. “Besimi im na mëson që ne duhet të afinohemi me të mirën dhe të kundërshtojmë të keqen. Si një qytetar amerikan këtu sot ne thërrasim ambasadën Biden që të mbështesë lirinë dhe krijimin e një shteti demokratik në Iran. Ne u bëjmë thirrje që të heqin dorë nga marrëveshja për programet bërthamore me Iranin. Ne nuk do të rinovojmë asnjë marrëveshje të tillë. Paqja është e mundur vetëm përmes forcës. Nëse Biden do të heqë masat kufizuese regjimit të Iranit, kemi një braktisje virtuale të Izraelit, jemi në këtë kontekst. Më lejoni të jem i qartë. Është një person i vetëm përgjegjës për luftën në Ukrainë, Vladimir Putin duhet të mbajë përgjegjësi. Nuk ka asnjë dyshim që duke shkuar krah për krah me regjimin iranik, duke hapur gazjellësin në Rusi do të ndodhin fatkeqësi të tjera në Afganistan. E dimë që dobësia lë terren për ligësi dhe ligësia në të gjithë botën flet për dobësitë e administratës amerikane aktuale. Populli amerikan është i fortë dhe qëndron në mbështetje të lirisë. Në vendin tim populli qëndron me ju, për të krijuar një republikë iraniane demokratike”, u shpreh Pence.

Më të lexuarat