BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK", ish-prokurori zbulon detajet: Kam informacion se pa filluar pushimet e gushtit do të...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK.

Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar.

“Politikanët janë të tmerruar. Kush ka bashkëpunuar me grupet kriminale është ë tmerruar. Kam informacion. SPAK ka treguar se nuk ndihet i kërcënuar.

Pa filluar pushimet e gushtit, këto lëvizje tregojnë se po shtohen provat. As në vendet intime nuk je më i sigurt se çfarë bisedon. Dua të them që lum ata zyrtarë që janë vendosur në rrugën e drejtë të historisë. Lum ata që janë vendosur në anën e drejtë të historisë.”, tha prokurori.

Ndër të tjera ish-prokurori tha se “Se ça halli ka doktori asnjë tjetër përveç tij nuk e di. Ata që sulmojnë SPAK aq më shumë me gjysmë të vërteta, siç është dekonspirimi. Kjo është luftë dhe brenda luftës ka njerëz që nuk e mbajnë dot luftën. Hetimi është i gjatë, ndaj mund të ketë rrjedhje të informacionit. Krimi me politikën ka nisur që në vi9tet ’97. Filloi vrasjet me armë dhe u shënuan organizata e para. Bashkëpunimi me njerëz të politikës ka vazhduar. Këto organizata kriminale janë ndërtuar edhe pa qenë deputetë këta individë. Lajmi nuk është që njerëzit duan të bëjnë politikë, por lajmi është që SPAK ka goditur njerëz që janë të PS-së. kjo është për tu përgëzuar. Ne kur na del një dekonspirim e nuhasim se nga vjen”. 

 

Më të lexuarat