BREAKING NEWS

Rëndohet situata, 25 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri (Harta)

Rëndohet situata,  25 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
x

Politike

Politikani i njohur bën bashkë në të njëjtin event Edi Ramën dhe Lulzim Bashën, batutat e tyre tërheqin vëmendjen e të gjithëve: Je akoma djalë i ri, siç jam dhe unë (E PLOTË)

Politikani i njohur bën bashkë në të njëjtin event Edi

Kryeministri Edi Rama dhe kreun i PD Lulzim Basha mbrëmjen e djeshme kanë qenë të pranishëm në një njëjtën ceremoni edhe pse jo fizikisht.

Ka qenë pikërisht 50-vjetori i lindjes ë nënkryetarit të LDK-së dhe njëherësh kryetari i Komunës së Gjjilanit, Lutfi Haziri.

Politikani kosovar ka zgjedhur që këtë ditëlindje ta festojë mes miqsh dhe të afërm, në një festë shumë elegante, fine e me të ftuar të rëndësishëm, ku nuk munguan edhe figura të njohura të politikës së Kosovës dhe Shqipërisë.

Edhe pse jo fizikisht, në festën e madhe të organizuar në Gjilan, nuk munguan as kryeministri shqiptar Edi Rama dhe lideri i opozitës Lulzim Basha.

Njëri pas tjetrit dhe plot batuata, numri një i qeverisë shqiptare dhe kryedemokrati uruan politikanin përmes videomesazheve të shfaqura në ekranin e madh,  duke shkaktuar kështu të qeshura edhe ovacione mes të ftuarve atje.

‘Kur kemi qenë të vegjël ti ishe aty, tani ne u rritëm ti je aty, ne do ikim, ti do mbetesh aty. Po aty mbetsh për të mirën e të gjithëve... të familjes, të Kosovës, të Shqipërisë dhe ...të shoqërisë, jo. Sepse shoqëria do këtë vdek atëhere’, tha mes humorit kryeministri Rama.

Fill pas urimit të tij shfaqet edhe opozitari Basha, i cili ka dy fjalë për Lutfi Hazirin.

‘I dashur Lut, të dashur familjarë të Lutës, ju uoj nga zemra ditëlindjen e Lutës, edhe 100. Je akoma djalë i ri, siç jam dhe unë, je për të gjithë qytetarët e Kosovës, ndonëse shumë ke dhënë tashmë’, e mbyll Basha.